Blog príspevok

O akej žene muži snívajú

Inzerát: Jej najlepšie vlastnosti, by mali byť vonkajší vzhľad a sexuálna príťažlivosť. Povrchnosť je vítaná. Prednostne taká, ktorej chýba cieľ, aby sa jej životným cieľom mohlo stať napĺňanie mojich potrieb. Povrchné konverzácie a úplné zameranie na pop kultúru a materializmu, nie sú prekážkou.

Iróniou je, že aj keď sa takáto reklama zdá byť neúctivá a nezdvorilá, práve takýmto obrazom dokonalej ženy sme často kŕmení z filmov, hudby a pop-kultúry. Práve takéto niečo je ponúkané, ako najrýchlejšia cesta k srdcu muža.

Rovnako ako ženy nie sú spokojné s definíciou skutočného muža, ktorá hovorí len o svalovej hmote a sexuálnej túžbe, skutoční muži hľadajú tiež niečo viac, ako len krásu a sex. Čo to je?

Prirodzenosť
Môže sa to zdať zvláštne, ale „prirodzené“ je pre mužov atraktívne. Je ľahké pre ženy si myslieť, že „prirodzené“ sú horšie než ostatné, keď sa každý deň pozerajú na billboardy a časopisy, ktoré napĺňajú našu myseľ prepracovanou krásou a vylepšenými telami modeliek.

No myslím si, že skutoční muži sú priťahovaní k žene, ktorá odhaľuje svoje prirodzené ja.

Táto „prirodzenosť“ sa prejavuje čiastočne vo fyzikálnych ohľadoch. Vyzerať dobre, nie je zlá vec, ale tu je iná krása skutočnej ženy, ktorá ďaleko presahuje plastovú Barbie o ktorú sa bohužiaľ toľko žien usiluje. Samozrejme, že chlapi nehľadajú ženu, ktorá je prirodzená len svojím vzhľadom, ale prirodzená správaním a vystupovaním, taká aká je. Pokiaľ ide o získanie skutočného muža, nie je potrebné predstierať. Nehľadá ženu, ktorá predstiera, že ju zaujíma šport, autá, sex alebo čokoľvek iné, čo si myslí, že muž chce. Muž hľadá ženu, ktorá by bola plne sama sebou – osobnosť, zmysel pre humor, nedostatky a všetko ostatné.

Sebadôvera
Je niečo, čo zo ženy vyžaruje krásu a príťažlivosť pre všetkých mužov. Žena, ktorá vie kým je a v čo verí. Verí si, a pozná svoju hodnotu. Neverí klamstvu, že jej hodnota záleží od toho čo spraví. Hodnota ženy, ktorá si verí, je zakorenená v niečom inom a to: kto je v Kristovi. Flirtovanie a vyzývavosť určite priláka určitý typ muža, ale bude musieť dokázať flirtovať celý svoj život, aby si udržala jeho záujem (a ani to by pravdepodobne nepomohlo). Ozajstného muža bude priťahovať preto aká je a nie preto čo ponúka. A preto keď bude naďalej sama sebou, to bude celý život priťahovať jej muža.

Krása

Väčšina mužov vám povie, že je dôležité aby ich žena priťahovala krásou. Ale väčšina žien to prekrútila a myslia si, že cesta k srdcu muža je to aby vyzerali ako supermodelky. Pre ozajstného muža sú krása a príťažlivosť ženy definované viac než len fyzickým vzhľadom. Je mnoho mužov, ktorí sú celí paf zo žien, ktoré oplývajú vonkajšou krásou, ale z vnútra sú úplne duté. – Ako zlatý krúžok v svinskom rypáku je žena pekná, ale rozmarná. Pris 11, 22 – Skutočný muž hľadá ženu, ktorá oplýva skutočnou krásou, krásou, ktorá nie je nasadenou maskou. Hľadajú ženu, ktorá žiari krásou láskavosti, súcitom, humorom, silou, láskou, radosťou a jemnosťou. Verte či nie, skutočný muž sa viac zaujíma o veľkosť ženského srdca a mysle, než jej pásu. Je iróniou, že spoločnosť tlačí ženy, aby sa zamerali na vonkajšie veci, na ktorých pri konci každého vzťahu len veľmi málo záleží.

Vášeň
Dovoľte mi to objasniť: Je obrovský rozdiel medzi vášnivými ženami a príliš emocionálnymi ženami. Na prvý druh sa muži hrnú, od druhého typu utekajú. Ak existuje jedna vec, ktorú znovu a znovu muži opakujú, je to že ženy potrebujú byť menej citovo riadené. Emócie sú cennou súčasťou ľudských bytostí, mužov aj žien. Ale veľký problém nastáva, keď ženy (alebo muži) prenechajú riadenie svojím emóciám. Je to pre nás dôležité aby sme boli riadení tým, čo vieme, ako tým, čo cítime. Samé pocity by nikdy nemali viesť náš život. Ale teraz, keď sme sa pozreli na to, čo vášeň nie je, pozrime sa na to, čo to je: Byť vášnivá znamená žiť život, ktorý má zmysel. Aby tvoje srdce a život riadili veci, ktoré sú zmysluplné a investovanie do vecí, ktoré sú správne. Znamená to mať ciele, veriť svojím snom a pevne stáť na svojich hodnotách. Znamená to, byť poháňaná spravodlivosťou, milosrdenstvom, odpustením, láskou. Vášeň je dôležitá, pretože takáto vášeň sa dostáva do každej časti v živote a vyvádza zo všednosti.

Je čas predefinovať vlastnosti ženy, ktorými má zapôsobiť na muža.
IDE NÁM PREDSA O NÁDHERNÝ, PEVNÝ a TRVÁCNY VZŤAH NIE?
Skutoční muži hľadajú ozajstné ženy, ktoré odrážajú vlastnosti milujúceho Boha – Boha, ktorý nás urobil vášnivými, originálnymi a krásnymi v každom smere.

Muži, neuspokojte sa s krásnym obalom, lebo ten raz stratí svoj lesk. Hľadaj takú, ktorej krása nevädne.
Šťastný muž, ktorý má dobrú ženu, dvojnásobný bude počet jeho rokov. Sir 26, 26

Ženy, nedajte sa oklamať! Nemáte chodiť ako strašidlá, ale nezabudnite, že najdôležitejšia je vnútorná krása, to je to čo odlišuje dobrú od zlej princeznej. A ak sa bojíte, že nebudete atraktívne, tak práve naopak stanete sa atraktívnymi pre muža, ktorý stojí za to!

 Šarm je klamlivý a krása prchavá, ale žena, čo má bázeň pred Hospodinom, zasluhuje si chválu.
Pris 31, 30

↓ (Ak sa ti článok páčil, povzbuď autora svojím “Like” / “Páči sa mi to”)

Komentáre (2)

  1. Marek 7. marca 2014 o 15:55

    Výborný článok aj ten kde akým by mal byť muž… akurát „Šťastný muž, ktorý má dobrú ženu, dvojnásobný bude počet jeho rokov. Sir 26, 26“ som našiel Sir 26,1

  2. Jakub 11. decembra 2014 o 0:54

    Velmi pekne. Citam si to stale s istym casovym odstupom a stale to je skvele. Vsimol som si, ze ste menili stranku. V texte mate rozne tagy, bolo by viac nez vhodne to upravit 🙂

Pridaj komentár